PLEKSİ KESİM VE MARKALAMA, PLEKSİ LEVHA

Pleksi Kesim ve Markalama Nedir?

Pleksi Levha Nedir?

Renkli ve renksiz plastik camlara pleksiglas denir. Şeffaf veya yarı saydam olabilen pleksiglas, kolayca işlenmesinin yanı sıra kesilen ve test edilen hafif plastik ürünlerdir. Düz plakalar halinde olan pleksiglas 90-115 arasındaki bir pleksi levha Ankara fırında 90 derecelik bir sıcaklıkta ısıtılır ve yumuşatılarak form almaya hazır hale getirilir. Bu şekilde, oluşturulan pleksiglas istenen forma alabilmektedir. Pleksiglas, camdan daha hafif ve dayanıklıdır.

Termolastik bir malzeme olan pleksiglas, 2 mm’den farklı ebatlarda renksiz, opak veya saydam renklerde üretilimektedir.  Normal koşullara diğer plastiklerden çok daha dayanıklıdır.

Bu özelliği ile, şartlarında hem iç hem de dış alanlarda çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Yüksek ışık geçirgenliği (cama göre% 92). Normal camdan 6 kat daha darbelere dayanıklıdır. Yaralanmaya neden olmaz.

Aynı kalınlıktaki cama göre% 20 daha az ısı iletir. Pleksi kolayca işlenebilir, 150°C’ye ısıtıldığında istenilen form verilebilir. Şekil basınç ve vakum ile oluşturulabilir.

Pleksi Levha Özellikleri

Pleksiglas, 400 derecede kendi başlarına yanabilir. 250 derecelik bir sıcaklıkta yanabilir. Bakır gibi sert olan pleksiglas cam, fırça veya zımpara kağıdı ile çizilebilir. Pleksiglas malzeme cama ait bir çok özelliği üzerinde barındırmaktadır. Bununla birlikte camın dezavantajlarına da sahip değildir. Cama oranla yüzde 600 daha dayanaklı olan pleksiglas 90 Derece ile 115 Derece arasındaki sıcaklıklarda kolaylıkla şekil alabilir. Isıtılan pleksiglasa verilen şekiller soğuma sağlandığında oluşan sert kalıp ile ihtiyacınız olan malzemeye çok kolay ve hızlı bir şekilde sahip olmuş olacaksınız. Bakır sertliğinde bir malzeme olan pleksiglasın kullanım alanlarından örnek vermek gerekirse, şu alanlar sıralanabilir: -Merdiven küpeşteleri, -Masa gibi mobilya ayakları, -İç mimari, -Aydınlatmayı sağlayan elemanlar, -Reklam panoları, -İç ve dış dekorasyon kullanımları, -Makine ve elektrik panoları, -Banyo ve mutfak malzemeleri, -Hediyelik eşyalar, -Sağlık ve endüstriyel alanlara kadar çok geniş bir yelpazede kullanımı mümkündür.

Pleksinin Bazı Özellikleri:

 • Camdan daha hafiftir. (camın ağırlığının yarısı)
 • Cama kıyasla Işığın % 92’sini iletebilir.
 • Camdan% 20 daha az ısı ve ses iletir.
 • Camdan 6 kat daha dayanıklıdır.
 • Kırıldığında kenarları keskin değildir.
 • Yüzey bakır gibi serttir; bu yüzden çizilebilir.
 • UV ışınlarına karşı yüksek direnç gösterir.
 • Isının etkisiyle eğilir ve bükülebilir.
 • Hava şartlarına çok dayanıklıdır.
 • Kimyasala karşı dayanıklıdır.
 • Gıdada kullanılabilir.
 • Kolayca temizlenebilir.

Ostim Pleksi Kesim ve İmalat

Pozitif Reklam olarak, İvedik Organize Sanayi Bölgesi, Ostim Organize Sanayi Bölgesi, Sincan Organize Sanayi Bölgesi firmaları ile tüm Türkiye’deki firmaların pleksi malzeme ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ankara Pleksi Kesim, Ostim Fason Pleksi Kesim deyince hemen akla gelen firmamız tüm Türkiye geneline gönderim yapmaktadır. İmalatlarımız ileri teknoloji ürünü makinelerimizde, uzman kadromuz tarafından kaliteden ödün vermeden, titizlikle yapılmaktadır. Pleksi fiyatı için hemen bizi arayabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz h2>Pleksiglas Kullanım Alanları:

Gıda endüstrisi,  Mobilya endüstrisi, Otel ekipmanları, Sergi, Vitrin Standı, Aydınlatma, Özel tasarımlar, Medikal sektörü, sağlık sektörü, İç mekan tasarımları, Merdiven korkulukları, Aydınlatma, Yat dekorasyon aksesuarları ve dekorasyonu, Polis Kalkanı, Promosyon Ürünleri, Hediyeler ve ödüller, Stand Ünitesi, Ekran elemanı, Ölçüm cihazı, Cihaz Ekranı, Ecza ve kimya laboratuarları, Tıbbi tesisler, Sıhhi tesisat, Sıvı transfer ünitesi

Diğer İmalatlarımız

Folyo baskı, Bas Kes, alüminyum etiket, damla etiket, Leksan Etiket, asit indirme pirinç tabela, sticker etiket, asit indirme etiket, ostim metal etiket, serigrafi baskı, avm görsel uygulama, ivedik metal kabartma etiket, paslanmaz etiket, ankara etiket firmaları, U.V. etiket baskı, PVC etiket, alüminyum oyma etiket, asit indirme pirinç etiket, yönlendirme levhaları, asit indirme metal etiket, alüminyum etiket, dijital baskı, avm reklam, cam giydirme, UV etiket,Leksan Etiket Basımı Pleksiglass Ürün imalatı ve pleksi kesim olarak sıralanabilir.
Call Now ButtonHEMEN ARA FİYAT AL!